Anadolu Kaplanları

Anadolu Kaplanları

Son dakika anadolu kaplanları haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan anadolu kaplanları gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan anadolu kaplanları haber sayfamızda...

Anadolu Kaplanları

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 418 anadolu kaplanlari haberi bulunmuştur.
‘Kalkınmaya destek oluyoruz’
‘Kalkınmaya destek oluyoruz’40 Genç CEO’dan biri seçilen Güral Porselen Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Harika Güral, “Türkiye’den dünyaya yapılan porselen grubu ürünlerin önemli bir boyutu Güral Porselen tarafından gerçekleştiriliyor. Ülkemize döviz girdisi sağlıyoruz” dedi
21.12.2020Ege
Kadının gücü Tokat’ın gücü
Kadının gücü Tokat’ın gücü“Kadının Gücü Tokat’ın Gücü” projesi çerçevesinde her ilçede kurulan 14 kadın kooperatifinin şehirde yarattığı heyecan büyük
14.11.2020Cumartesi
Üretim ve termal gücüyle yatırıma merkez oluyor
Üretim ve termal gücüyle yatırıma merkez oluyorTarım, gıda sanayii, maden, termal… Afyonkarahisar bir taraftan yer üstünde, bir taraftan ise yer altında büyük zenginliklere sahip. Gastronomi şehri Afyonkarahisar, aynı zamanda bir ‘sağlık endüstri bölgesi’ olarak kamu özel ortaklığıyla yatırım çekecek.
Sağlam tohumlar atmaya çalışıyoruz
'Sağlam tohumlar atmaya çalışıyoruz'Afyonkarahisar Caz Müzik Festivali ve Afyonkarahisar Klasik Müzik Festivali bu ay içinde sanatseverlerle buluşuyor. Festivallerin genel sanat yönetmeni Hüseyin Başkadem’le bu köklü iki festivali konuştuk.
13.11.2020Kültür Sanat
Spor kenti olma yolunda
Spor kenti olma yolundaAfyonkarahisar, futbolda Afjet Afyonspor, basketbolda HDI Sigorta Afyon Belediye, voleybolda Afyon Belediye Yüntaş ile sportif rekabette iddiasını ortaya koyuyor. Tesisleşme hamleleri ise hem başarılı sporcular yetiştirme hem de spor turizmi açısından bir cazibe merkezi haline gelme hedefiyle gerçekleştiriliyor.
Takımlar değişiyor mor-beyaz kalıyor
Takımlar değişiyor mor-beyaz kalıyorAfyonkarahisar’da il merkezini futbolda temsil eden takım yıllar yılı sürekli değişti. Birbiri ardına kurulup kapanan takımların yerini, ismi değişen yenileri aldı. Bu kulüplerin değişmeyen yanı kentin simgesi haşhaş çiçeklerinin mor-beyaz renkleri oldu.
Yerli DEVE bir ilk
Yerli DEVE bir ilkMermer ocaklarındaki en büyük iş, kamyonlarla kaya parçalarının taşınması kısmı. Bu kaya kamyonlarının tamamı ise ithal ediliyor. Grubun, Demmak Demireller Makine şirketi, 30 ton yük taşıyabilen bu aracı yerli olarak üretti.
Yeraltı kaynağını dünyaya ulaştırıyor
Yeraltı kaynağını dünyaya ulaştırıyorDemirci Hacı Ömer Oğulları Şirketler Grubu mermer madenciliğinde başlayan yapılanmalarının tecrübesiyle yer altı kaynaklarını değerlendirmeye devam etti.
Zafer yürüyüşü
Zafer yürüyüşüYedi yıllık bir kulüp olan ve maçlarını Zafer Stadı’nda oynayan Afjet Afyonspor, Türkiye’de en hızlı yükselen ekiplerden biri haline geldi. Amatör kümeden ardı ardına tırmandığı basamaklarla şehrin gururu haline gelerek, bir sezon kaldığı TFF 1. Lig’e kadar yükselme başarısı gösterdi.
Termalin şifası yatırıma güç
Termalin şifası yatırıma güçAfyonkarahisar’ın kıymetli termal kaynakları, şehirde turist akışının önemli destekleyicisi olarak dikkat çekiyor.
Maden şehrinde sanayi atağı
Maden şehrinde sanayi atağıMaden şehri olan Sivas, sanayideki atılımını sürdürüyor. Bu yıl pandemiye karşın ihracatını artıran şehir daha fazla yatırım çekmek istiyor. Limanlara uzaklığın önemli sorun olduğu şehirde Karadeniz-Akdeniz Yolu’nun tamamlanması bekleniyor.
Âşık Veysel’i tanımadan bir şeyler yapıyorlar
'Âşık Veysel’i tanımadan bir şeyler yapıyorlar'Âşık Veysel’le 4 yaşında tanışan, Veysel’in akrabası sayesinde onun sazına sahip olan bağlama ustası Şentürk İyidoğan, ‘Herkes belgeselini yapıyor ama onu tanımadan yapıyorlar’ diye sitem ediyor.
12.11.2020Kültür Sanat
Şampiyonluk hayal değil
Şampiyonluk hayal değilYiğidolar, Mecnun Odyakmaz’ın liderliğinde 15 yıldır her zaman en üst seviyede yer almaya çalışan bir kulüp görüntüsü ortaya koydu. 2008-09 sezonunda kılpayı kaçan şampiyonluğun izlerini halen daha taşıyan kırmızı-beyazlılar yakın gelecekte benzer bir görüntü çizmenin hesaplarını yapıyor.
Ekolojik stat Yeni 4 Eylül
Ekolojik stat Yeni 4 EylülTürkiye’deki dev stat projelerinin en önemlilerinden biri de Yeni 4 Eylül Stadı oldu. Ülkemizin ilk ekolojik stadı olarak da dikkat çeken spor kompleksi birçok özelliğiyle Avrupa’daki örneklerinin çok önünde duruyor.
Gurur kaynağı Taha Akgül
Gurur kaynağı Taha AkgülSivas şehri için güreşteki bir diğer gurur kaynağı Taha Akgül olmuştur. 29 yaşındaki serbest güreşçi, tıpkı Hamza Yerlikaya gibi efsaneler arasına adını yazdırmıştır. Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi’nde beden eğitimi bölümü mezunudur ve daha sonra şehrinde yani Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’nde Sağlık Bilimler Enstitüsü Beden Eğitimi ve Spor Bölümü’nde yüksek lisans eğitimi almıştır.
Asrın güreşçisi Hamza Yerlikaya
Asrın güreşçisi Hamza YerlikayaSivas şehri sadece futbolda değil olimpik sporlarla da her zaman gündeme geldi. Hamza Yerlikaya, spor tarihine ‘Asrın Güreşçisi’ ismiyle yazılarak hem Yiğidolar hem de Türkiye için bir gurur kaynağı oldu.
Navlun maliyeti çok yüksek
'Navlun maliyeti çok yüksek'Sivas’ta madencilik sektörü önemli bir istihdam kaynağı. Demir, krom, doğaltaş, alçı taşı şehirde üretimi yapılan madenler. Sivas Doğaltaş ve Madenciler Derneği Başkanı Zeki Özdemir, sektör olarak 5 bin kişiye istihdam sağladıklarını söyledi.
‘Krizi fırsata çevirelim’
‘Krizi fırsata çevirelim’Sivas’ta makine sanayi de önde olan sektörlerden. Sivas merkezli Estaş, Türkiye’nin ilk ve en büyük kam mili üretim tesisi.
Kangal koruma altında
Kangal koruma altındaSivas denince akla ilk Kangal cinsi çoban köpekleri de gelir. Adını Sivas’ın Kangal ilçesinden alıyor. Dünyaya mal olan bu ırkın korunması ve çoğaltılması için de çalışmalar yapılıyor.
Tarım şehrinden sanayiye davet var
Tarım şehrinden sanayiye davet varÇağlar boyunca ticaretin merkezi olan Diyarbakır, tarım ve maden varlığının yanı sıra genç ve nitelikli iş gücüyle sanayi yatırımları için de cazip fırsatlar sunuyor. Şehir, mermer, bakır, krom, demir ve petrol açısından zengin rezervlere sahip. Tekstil İhtisas Organize Sanayi Bölgesi de yatırımcılar açısından tam bir cazibe merkezi.
Ömer Akgün ilk olmak istiyor
Ömer Akgün ilk olmak istiyorHavalı tüfek kategorisinde olimpiyat kotasına ulaşan ilk milli atıcı olan Akgün, “İki hedeften ilkini gerçekleştirdim. Şimdi sıra Tokyo’da madalya almak” ifadelerini kullandı.
Meryemin gözü Tokyoda
Meryem'in gözü Tokyo'daOkul seçmelerinde dikkatleri üzerine çeken Meryem Bekmez, 13 yaşında başladığı atletizmde başarılara ambargo koydu. Yürüyüş branşında 5000 metredeki 22:50.22’lik derecesiyle Türkiye rekoru da kıran 20 yaşındaki sporcu artık Diyarbakır’da olimpiyatlar için ter döküyor.
2500 istihdamla entegre olacak
2500 istihdamla entegre olacakJiber Tekstil Yönetim Kurulu Başkan Vekili Fadıl Oğurlu, Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi’nde 10 bin metrekare ve Tekstil İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’ndeki 33 bin metrekarelik fabrikalarda 1000 kişiyi istihdam ettiklerini, yapacakları entegre üretim tesisiyle birlikte istihdamda 2 bin 500 kişiye ulaşacaklarını söyledi.
Turizmin altın üçgeni
Turizmin altın üçgeniMezopotamya’nın ‘altın üçgeni’ olarak nitelendirilen Diyarbakır, Mardin ve Şanlıurfa’nın turizm potansiyelinin tanıtımı amacıyla düzenlenen ‘Kültür ve İnanç Destinasyonu Çalıştayı’ ile Güneydoğu Anadolu Bölgesi turizmde hedef büyüttü.
Tarımda teknoloji hamlesi
Tarımda teknoloji hamlesiLojistik altyapısıyla öne çıkan Mersin, yatırımcılara birçok fırsat sunuyor. Kent tarım, sanayi, lojistik sektörüyle iddialı. MTSO Başkanı Kızıltan, “Tarım ve Gıda Teknoparkı ile tarımda daha teknolojik ve dijital bir seviyeye çıkacağız” diyor…
Dünya markası olacak
Dünya markası olacakGıda ve bakliyat sektöründe faaliyet gösteren Yayla Agro, klasik bakliyat ürünleri, gurme ürün serileri ve hemen tüketmeye hazır ‘Yemek Hazır’ ürün grubu altında pek çok alternatif ile tüketiciye ulaşıyor. Genel merkezi Ankara’da olan şirketin, Mersin, Çankırı ve Balıkesir’de dört fabrikası bulunuyor. Toplamda 700 çalışanı bulunan şirketin, yıllık üretim kapasitesi ise 400 bin ton.
‘Türkiye’de heykel yapmak çok zor’
‘Türkiye’de heykel yapmak çok zor’Mersin Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü Öğretim Görevlisi Prof. Mustafa Yüksel, ‘İstanbul’da ve diğer büyüşehirlerdeki çalışmalarla heykel, halkın arasına sızmaya çalışıyor. Ancak hâlâ heykelin varlığının istenilen noktada olduğunu düşünmüyorum’ diyor
10.11.2020Kültür Sanat
Gençlere teşvik şart
Gençlere teşvik şart2013 yılında 17.si düzenlenen Akdeniz Oyunları’na ev sahipliği yapan Mersin mükemmel tesisleriyle diğer ülkeleri kıskandırsa da, spor anlamında gençlik enerjisini değerlendirememiş bir şehir. Bir an önce silkinip adına, geçmişine yakışır hamleler yapması bu güzel beldenin sportif başarılarla anılmasını sağlayabilir.
Kalplerin buruk acısı; Mersin İdman Yurdu
Kalplerin buruk acısı; Mersin İdman YurduArkasında gözü yaşlı taraftarlarını bırakan Mersin İY, sıkıntılı ekonomik durumları ve borçları idare edemedi. Süper Lig seviyesinde 15 sezon boyunca mücadele eden, en son da 2015-16 sezonunda boy gösteren Akdeniz şehrinin takımı hızlıca dibe vurdu.
İhtisas OSB ile 10 bin kişiye iş
İhtisas OSB ile 10 bin kişiye işTarımsal ürün işleme ve gıda sektöründe faaliyet gösterecek yatırımcıların kümeleneceği Mersin Tarsus Tarımsal Ürün İşleme ve İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (TÜİOSB), 300 milyon dolarlık yatırımla hayata geçiyor. İlk etapta 245 hektar alanda 70 parsel oluşturuldu. Hâlihazırda yatırımcıların yüzde 15’i yabancı, yüzde 25’i il dışından, yüzde 60’ı da Mersin’den oluşuyor. Şimdilik 70 yatırımcıyla 7 bin kişiye istihdam sağlamak hedefleniyor. 5 yıl içinde ise tüm fazların tamamlanmasıyla birlikte toplam 10 bin kişiye yeni iş olanağı sağlanacak.
Hayat Kimya’dan yatırım
Hayat Kimya’dan yatırımEv bakım, hijyen, temizlik kâğıtları ve kişisel sağlık kategorilerinde faaliyet gösteren Hayat Kimya, Mersin’e 450 milyon liralık yatırımla tesis kuruyor.
Şehrin simgesi Mersin Stadı
Şehrin simgesi Mersin StadıMersin Stadyumu, Yenişehir ilçesinde 2013 Akdeniz Oyunları için inşa edilen çok amaçlı futbol stadyumu olarak tarihe geçmiştir.
Büyük marka atağı
Büyük marka atağıGıda, tarım, turizm ve yenilenebilir enerji gibi geleceği yazacak sektörlerde Türkiye’nin lider illerinden Balıkesir, marka atağı başlattı. Şehirdeki yatırımların büyüme macerası da sürüyor. Lojistik avantajlar, nitelikli çalışan, üretim ve coğrafi özellikler şehre güç katıyor.
İtalya’yı bırakıp Ayvalık’tan aldılar
İtalya’yı bırakıp Ayvalık’tan aldılarAyvalık sadece dünyaya yayılan zeytinyağı ile ünlü değil; zeytinyağını bu kadar kaliteli hale getiren makine sanayisi konusunda da ciddi atakta olduğu biliniyor.
AB içinde markalı dolaşımın kapısı
AB içinde markalı dolaşımın kapısıBalıkesir’in hemen her ilçesi; tarım, turizm, enerji gibi ciddi güç alanlarında öne çıkıyor. Kuşkusuz dünyada bir marka olarak ‘Ayvalık’ın adını anmadan Balıkesir dizisi eksik kalır.
Balıkesir kuzusunu takip edin
Balıkesir kuzusunu takip edin!Marmara’dan Ege’ye geniş coğrafyasıyla Balıkesir, Türkiye’nin hem tarıma dayalı büyümesinde, hem de hayvancılıkta önemli kalkınma sağlayan merkezi konumunda.
Potaya kilit vuruldu
Potaya kilit vurulduUzun yıllar adı Banvit olarak bilinen basketbol takımı şirketin el değiştirmesi ve yeni sahiplerin de basketbola sıcak bakmamasıyla sarsıldı. TekSüt desteği bu kulübü yaşatmaya çalışsa da, Bandırma Basket Kulübü sadece 1 yıl dayandı...
Önce altyapı sonra başarı
Önce altyapı sonra başarı!Sadece üç sezon Süper Lig’de boy gösterebilen, şimdilerde maddi sıkıntılardan kurtulma çabası veren Balıkesirspor’un çiçeği burnunda başkanı Ümit Arslan, “Biz ilk etapta kulübü ekonomik olarak düzlüğe çıkarmak istiyoruz...
Ayvalık’ta büyülü bir masalın içine düştüm
'Ayvalık’ta büyülü bir masalın içine düştüm'Onlarca kişisel sergiye imza atmış ressam ve eğitimci Gülseren Kayalı, 2004 yılından beri sanat hayatına Balıkesir Ayvalık’ta devam ediyor. Kayalı ile sanat hayatını ve ona ilham veren Ayvalık’ı konuştuk.
Yerel üretimle sanayi devine
Yerel üretimle sanayi devineGıda sanayisi devlerinin adeta merkezi haline gelen Balıkesir’de uzun yıllar önce başlayan yerel firma dinamikleri, şimdi dünyaya ulaşıyor. Şehirdeki macerası 65 yıl önce başlayan Teksüt de o dev isimlerden biri.
Bereketli Hilal’in gözdesi Şanlıurfa
Bereketli Hilal’in gözdesi ŞanlıurfaUrfa mutfağında; Müslüman, Hristiyan, Yahudi, Süryani, Ermeni, Yezidi, Türk, Arap, Kürt gibi her milletten ve her kültürden izler bulabilirsiniz. “Tirit”, “Çıkıfte”, “Keşkek”, “Yahudi köftesi”, “Şıllık”, “Kübü lebeni”, “Borani” bunların en güzel örnekleri
7.11.2020Cumartesi

Yazar Sonuçları

Aylin Öney Tan Milliyet Yazarı
Lezzetlerin kesişme noktası AfyonGeçen yıl Afyonkarahisar sessizce UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı listesine Gastronomi dalında dahil oldu...
15.11.2020
Ali Canip OlgunluMilliyet Yazarı
Diyarbakır’ın kültürel mirası“Cennet bahçesi” olarak bildiğimiz Güneydoğu Anadolu bölgemizin, dinî, askerî, ticari bakımdan Gaziantep ile birlikte iki önemli kentinden biridir DiyarbakırEski adı Amed olmakla birlikte 20’nci yüzyılın sonlarında Diyar-ı Bekr olarak anılırdı...
15.11.2020Pazar
Samed KaragözMilliyet Yazarı
Sivas’ın sanatıBirçok yazarın, şairin doğduğu ve mimari harikalara ev sahipliği eden Sivas’ın dününe ve bugününe bakalım...
14.11.2020Cumartesi
Nükhet EveriMilliyet Yazarı
Sonbaharda BalıkesirAkçay, Cunda, Kazdağları Milli Parkı, Savaştepe, Manyas Kuş Cenneti, Altınoluk...
14.11.2020Cumartesi
Eren AkaMilliyet Yazarı
Hem doğayı koruyor hem de enerji üretiyorBalıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından inşa edilen, 50 bin hanenin yıllık enerjisini karşılayan elektrik üretim tesisi 11 ayda 12 milyon metreküp metan gazının atmosfere salınımını engelledi...
9.11.2020Ege
Ali Canip OlgunluMilliyet Yazarı
Trabzon’u keşfetmenin keyfiArtvin’den Zonguldak’a kadar tüm Karadeniz şehirleri arasında tarihin her döneminde Trabzon en önemli merkez olarak karşımıza çıkar...
8.11.2020Pazar
Aylin Öney Tan Milliyet Yazarı
Eski şehrin yeni yüzüEskişehir, Türkiye’nin Zümrüdüankası...
8.11.2020
Nükhet EveriMilliyet Yazarı
Tarihi ve doğasıyla DenizliUzun yıllar turizmde Batı Anadolu turlarının yıldızlarından olan Denizli ve çevresi sakinliğiyle, sonbahar ve kışın en güzel haliyle yaşandığı yerlerden biri olarak gönlünüzü fethedecekDenizli denince öncelikle elbette UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Pamukkale, sonra Anadolu’nun önemli antik kentlerinden Laodikea, Buldan bezlerinin kaynağı Buldan ilçesi, Tripolis antik kenti, Denizli’nin horozları gibi bölgeyi öne çıkaran özellik ve güzellikler akla gelir...
7.11.2020Cumartesi

Benzer Haber Etiketleri

anadolu kaplanlarıanadolukaplanlariyazar yazısıpazarcumartesi

Anadolu Kaplanları ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.