Anadolu Kaplanları

Anadolu Kaplanları

Son dakika anadolu kaplanları haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan anadolu kaplanları gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan anadolu kaplanları haber sayfamızda...

Anadolu Kaplanları

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 302 anadolu kaplanlari haberi bulunmuştur.
‘Kalkınmaya destek oluyoruz’
‘Kalkınmaya destek oluyoruz’40 Genç CEO’dan biri seçilen Güral Porselen Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Harika Güral, “Türkiye’den dünyaya yapılan porselen grubu ürünlerin önemli bir boyutu Güral Porselen tarafından gerçekleştiriliyor. Ülkemize döviz girdisi sağlıyoruz” dedi
21.12.2020Ege
Kadının gücü Tokat’ın gücü
Kadının gücü Tokat’ın gücü“Kadının Gücü Tokat’ın Gücü” projesi çerçevesinde her ilçede kurulan 14 kadın kooperatifinin şehirde yarattığı heyecan büyük
14.11.2020Cumartesi
Üretim ve termal gücüyle yatırıma merkez oluyor
Üretim ve termal gücüyle yatırıma merkez oluyorTarım, gıda sanayii, maden, termal… Afyonkarahisar bir taraftan yer üstünde, bir taraftan ise yer altında büyük zenginliklere sahip. Gastronomi şehri Afyonkarahisar, aynı zamanda bir ‘sağlık endüstri bölgesi’ olarak kamu özel ortaklığıyla yatırım çekecek.
'Sağlam tohumlar atmaya çalışıyoruz'
'Sağlam tohumlar atmaya çalışıyoruz'Afyonkarahisar Caz Müzik Festivali ve Afyonkarahisar Klasik Müzik Festivali bu ay içinde sanatseverlerle buluşuyor. Festivallerin genel sanat yönetmeni Hüseyin Başkadem’le bu köklü iki festivali konuştuk.
13.11.2020Kültür Sanat
Spor kenti olma yolunda
Spor kenti olma yolundaAfyonkarahisar, futbolda Afjet Afyonspor, basketbolda HDI Sigorta Afyon Belediye, voleybolda Afyon Belediye Yüntaş ile sportif rekabette iddiasını ortaya koyuyor. Tesisleşme hamleleri ise hem başarılı sporcular yetiştirme hem de spor turizmi açısından bir cazibe merkezi haline gelme hedefiyle gerçekleştiriliyor.
Takımlar değişiyor mor-beyaz kalıyor
Takımlar değişiyor mor-beyaz kalıyorAfyonkarahisar’da il merkezini futbolda temsil eden takım yıllar yılı sürekli değişti. Birbiri ardına kurulup kapanan takımların yerini, ismi değişen yenileri aldı. Bu kulüplerin değişmeyen yanı kentin simgesi haşhaş çiçeklerinin mor-beyaz renkleri oldu.
Zafer yürüyüşü
Zafer yürüyüşüYedi yıllık bir kulüp olan ve maçlarını Zafer Stadı’nda oynayan Afjet Afyonspor, Türkiye’de en hızlı yükselen ekiplerden biri haline geldi. Amatör kümeden ardı ardına tırmandığı basamaklarla şehrin gururu haline gelerek, bir sezon kaldığı TFF 1. Lig’e kadar yükselme başarısı gösterdi.
Yerli DEVE bir ilk
Yerli DEVE bir ilkMermer ocaklarındaki en büyük iş, kamyonlarla kaya parçalarının taşınması kısmı. Bu kaya kamyonlarının tamamı ise ithal ediliyor. Grubun, Demmak Demireller Makine şirketi, 30 ton yük taşıyabilen bu aracı yerli olarak üretti.
Yeraltı kaynağını dünyaya ulaştırıyor
Yeraltı kaynağını dünyaya ulaştırıyorDemirci Hacı Ömer Oğulları Şirketler Grubu mermer madenciliğinde başlayan yapılanmalarının tecrübesiyle yer altı kaynaklarını değerlendirmeye devam etti.
Termalin şifası yatırıma güç
Termalin şifası yatırıma güçAfyonkarahisar’ın kıymetli termal kaynakları, şehirde turist akışının önemli destekleyicisi olarak dikkat çekiyor.
Maden şehrinde sanayi atağı
Maden şehrinde sanayi atağıMaden şehri olan Sivas, sanayideki atılımını sürdürüyor. Bu yıl pandemiye karşın ihracatını artıran şehir daha fazla yatırım çekmek istiyor. Limanlara uzaklığın önemli sorun olduğu şehirde Karadeniz-Akdeniz Yolu’nun tamamlanması bekleniyor.
'Âşık Veysel’i tanımadan bir şeyler yapıyorlar'
'Âşık Veysel’i tanımadan bir şeyler yapıyorlar'Âşık Veysel’le 4 yaşında tanışan, Veysel’in akrabası sayesinde onun sazına sahip olan bağlama ustası Şentürk İyidoğan, ‘Herkes belgeselini yapıyor ama onu tanımadan yapıyorlar’ diye sitem ediyor.
12.11.2020Kültür Sanat
Ekolojik stat Yeni 4 Eylül
Ekolojik stat Yeni 4 EylülTürkiye’deki dev stat projelerinin en önemlilerinden biri de Yeni 4 Eylül Stadı oldu. Ülkemizin ilk ekolojik stadı olarak da dikkat çeken spor kompleksi birçok özelliğiyle Avrupa’daki örneklerinin çok önünde duruyor.
Gurur kaynağı Taha Akgül
Gurur kaynağı Taha AkgülSivas şehri için güreşteki bir diğer gurur kaynağı Taha Akgül olmuştur. 29 yaşındaki serbest güreşçi, tıpkı Hamza Yerlikaya gibi efsaneler arasına adını yazdırmıştır. Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi’nde beden eğitimi bölümü mezunudur ve daha sonra şehrinde yani Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’nde Sağlık Bilimler Enstitüsü Beden Eğitimi ve Spor Bölümü’nde yüksek lisans eğitimi almıştır.
Asrın güreşçisi Hamza Yerlikaya
Asrın güreşçisi Hamza YerlikayaSivas şehri sadece futbolda değil olimpik sporlarla da her zaman gündeme geldi. Hamza Yerlikaya, spor tarihine ‘Asrın Güreşçisi’ ismiyle yazılarak hem Yiğidolar hem de Türkiye için bir gurur kaynağı oldu.
Şampiyonluk hayal değil
Şampiyonluk hayal değil Yiğidolar, Mecnun Odyakmaz’ın liderliğinde 15 yıldır her zaman en üst seviyede yer almaya çalışan bir kulüp görüntüsü ortaya koydu. 2008-09 sezonunda kılpayı kaçan şampiyonluğun izlerini halen daha taşıyan kırmızı-beyazlılar yakın gelecekte benzer bir görüntü çizmenin hesaplarını yapıyor.
'Navlun maliyeti çok yüksek'
'Navlun maliyeti çok yüksek'Sivas’ta madencilik sektörü önemli bir istihdam kaynağı. Demir, krom, doğaltaş, alçı taşı şehirde üretimi yapılan madenler. Sivas Doğaltaş ve Madenciler Derneği Başkanı Zeki Özdemir, sektör olarak 5 bin kişiye istihdam sağladıklarını söyledi.
Kangal koruma altında
Kangal koruma altındaSivas denince akla ilk Kangal cinsi çoban köpekleri de gelir. Adını Sivas’ın Kangal ilçesinden alıyor. Dünyaya mal olan bu ırkın korunması ve çoğaltılması için de çalışmalar yapılıyor.
‘Krizi fırsata çevirelim’
‘Krizi fırsata çevirelim’Sivas’ta makine sanayi de önde olan sektörlerden. Sivas merkezli Estaş, Türkiye’nin ilk ve en büyük kam mili üretim tesisi.
Tarım şehrinden sanayiye davet var
Tarım şehrinden sanayiye davet varÇağlar boyunca ticaretin merkezi olan Diyarbakır, tarım ve maden varlığının yanı sıra genç ve nitelikli iş gücüyle sanayi yatırımları için de cazip fırsatlar sunuyor. Şehir, mermer, bakır, krom, demir ve petrol açısından zengin rezervlere sahip. Tekstil İhtisas Organize Sanayi Bölgesi de yatırımcılar açısından tam bir cazibe merkezi.
Ömer Akgün ilk olmak istiyor
Ömer Akgün ilk olmak istiyorHavalı tüfek kategorisinde olimpiyat kotasına ulaşan ilk milli atıcı olan Akgün, “İki hedeften ilkini gerçekleştirdim. Şimdi sıra Tokyo’da madalya almak” ifadelerini kullandı.
Meryem'in gözü Tokyo'da
Meryem'in gözü Tokyo'daOkul seçmelerinde dikkatleri üzerine çeken Meryem Bekmez, 13 yaşında başladığı atletizmde başarılara ambargo koydu. Yürüyüş branşında 5000 metredeki 22:50.22’lik derecesiyle Türkiye rekoru da kıran 20 yaşındaki sporcu artık Diyarbakır’da olimpiyatlar için ter döküyor.
Turizmin altın üçgeni
Turizmin altın üçgeniMezopotamya’nın ‘altın üçgeni’ olarak nitelendirilen Diyarbakır, Mardin ve Şanlıurfa’nın turizm potansiyelinin tanıtımı amacıyla düzenlenen ‘Kültür ve İnanç Destinasyonu Çalıştayı’ ile Güneydoğu Anadolu Bölgesi turizmde hedef büyüttü.
2500 istihdamla entegre olacak
2500 istihdamla entegre olacakJiber Tekstil Yönetim Kurulu Başkan Vekili Fadıl Oğurlu, Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi’nde 10 bin metrekare ve Tekstil İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’ndeki 33 bin metrekarelik fabrikalarda 1000 kişiyi istihdam ettiklerini, yapacakları entegre üretim tesisiyle birlikte istihdamda 2 bin 500 kişiye ulaşacaklarını söyledi.
Tarımda teknoloji hamlesi
Tarımda teknoloji hamlesiLojistik altyapısıyla öne çıkan Mersin, yatırımcılara birçok fırsat sunuyor. Kent tarım, sanayi, lojistik sektörüyle iddialı. MTSO Başkanı Kızıltan, “Tarım ve Gıda Teknoparkı ile tarımda daha teknolojik ve dijital bir seviyeye çıkacağız” diyor…

Benzer Haber Etiketleri

anadolukaplanlarianadolu kaplanlarıegeizmircumartesi

Anadolu Kaplanları ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.