Fanteziler ve sınırlar

Fantezilerin yatak odanızı zenginleştirdiğini daima söylerim ama bir de fanteziyle cinsel şiddet arasındaki o incecik çizgi var. Yazdığım ilk kitapta kızının üzerinde sigara söndürülen bir anne vardı. Gördüğü zulüm için resmen zorla getirmişti koca kızını, küçük bebeği gibi. Zevk alıyorum, biz böyle sevişiyoruz demişti kızı ama… Peki ya anne kendi deyimiyle böyle bir manyaklığı kabul etmeye hazır mıydı?

Başka türlüsünü hiç deneyimlemeyen ve kendisine adeta seçeneksizce pazarlanan bu sevişme biçimini kabullenen ve alışan genç kadına, başka bir şeyler daha denemesini önermiştim. Bakalım gerçekten hoşlandığı hangisi olacaktı, bu dayatılmış şiddet yüklü sevişme gerçekten kendi fantezisi miydi yoksa o da fantezisini bile kendisi seçemeyen kadınlardan biri miydi… Uzunca bir süre sonra geçtiğimiz ay İstanbul’da karşılaştık ve bana kocasından boşandığını söyledi. Çünkü dayatılanın aksini deneyimlemiş ve ince ince sevilmek istediğine hükmetmişti. Evliliği boyunca hazza giden yol sandığı şeyin tam anlamıyla cinsel şiddet olduğunu fark etmiş ve kocasını bundan vazgeçmeye ikna edemeyince ondan vazgeçmişti. Şanslı olduğunu düşündüm ve bunu ona söyledim. Çünkü gördüğü şiddetten haberi dahi olmayan, bilse de yolunu ayıramayan çok fazla insan var. 

Kötü insan öyküleri yaşanmasının yanında size bir de müjde verebilirim: Her iki taraf da istiyor, zevk alıyor ve devamını talep ediyorsa fanteziler mübahtır. Ancak cinsel yaşamın uzun vadede sağlıklı olabilmesi adına üzerinde hassasiyetle durduğum bir şey var; içinde şiddet olmayan fantezi ve sevişmelerden haz alamıyor hale geldiyseniz mutlaka yardım almalısınız.

Fantezide şiddetin sınırlarını çizmek zor ama genel hatlarıyla hepsini karşılıklı istek dahilinde ve uygun dozda öneriyorum. Yatakta şiddetin belli bir doz çerçevesinde sersemletici ve uyarıcı olduğunu, heyecanı yükselttiğini ve yenilik hissi doğurduğunu düşünenlerdenim. Ama ne zaman ki sınırlarınız aşılır işte o zaman mutlaka karşı durun ve gerekirse utanmadan yardım isteyin. İtirazlarınıza rağmen durmayan bir partner sizin için tehlike arz eder. Kendinizi savunmaktan kaçınmayın.

Partnerlerinizle isteklerinizi, meraklarınızı paylaşmaktan çekinmeyin. Nasıl bir birleşme hayal ediyorsanız ondan söz edin ve deneyin. Çünkü dünyanın en güzel duygularından birini, sürekli hayal ederek çarçur edemezsiniz. Yaşamalı ve hissetmelisiniz.