Geri Dön

Kaplumbağa Kaç Yıl Yaşar? Kaplumbağa Ortalama Olarak Ömrü

En ilginç canlılardan biri olan kaplumbağalar hakkında merak edilen birçok bilgi bulunuyor. Kaplumbağaları seven bireyler, kaç yıl yaşadığı hakkında araştırmalar yapabiliyor. Kaplumbağaların ortalama ömrü kişilerce detaylı olarak araştırılan bir konudur. Kaplumbağanın yaşama süresiyle ilgili yapılan birçok araştırma bulunuyor. Kaplumbağa kaç yıl yaşar? Kaplumbağa ortalama olarak ömrü ile ilgili sizler için detaylı bilgiler derledik.

Kaplumbağa Kaç Yıl Yaşar? Kaplumbağa Ortalama Olarak Ömrü

Kaplumbağalar çok sevilen canlı türleridir. Su ve kara olmak üzere farklı çeşitleri bulunur. Karada yaşayan cinsleri daha uzun ömürlüdür. 40 ile 200 yıl arasında yaşayabilen canlılardır.

Haberin Devamı

 Kaplumbağa Kaç Yıl Yaşar?

 Evlerde beslenen canlılar arasında yer alan kaplumbağalar hakkında bazı araştırmalar yapılabiliyor. Kaplumbağaların sevilen birçok farklı yönü bulunuyor. Çok ilgi gösterilen bu canlıların ne kadar yaşadığı da merak edilen bir konudur. Detaylı olarak bakıldığında canlılar aleminde kaplumbağaların çok fazla türü bulunuyor. Hem suda hem de karada yaşayan birçok türü vardır.

 Karada yaşayan kaplumbağalar, su bölgesinde yaşayanlara göre daha uzun ömürlü oluyor. Su içerisinde yaşayan kaplumbağaların da ömrü uzundur. Karada yaşayanlar, 40 ile 200 yıl arasında hayatına devam edebiliyor. Suda yaşayan kaplumbağalar ise, 30 yıla kadar hayatına devam edebiliyor. Oldukça uzun ömürlü olan canlı türleri arasında yer alıyor.

Haberin Devamı

 Kaplumbağa Ortalama Olarak Ömrü

 Evlerde beslenen canlılardan birisi de, kaplumbağalardır. Su kaplumbağaları birçok bireyin evinde beslenebiliyor. Kaplumbağaları sahiplenen bireyler, ne kadar yaşadığı hakkında bilgi sahibi olamayabiliyor.

 Kaplumbağalar çok uzun süre yaşayabilen canlı türleridir. Özellikle ihtiyaçlarının karşılanması durumunda daha uzun yıllar yaşayabilir. Suda yaşayan türleri, karada yaşayanlara göre daha az yaşayabiliyor. Çok yavaş hareket eden canlılardan biri olsa da, uzun süre hayatta kalabilen canlılardır. 200 yıla kadar hayatına devam eden kaplumbağa türleri görülmüştür.

Hafta Hafta Gebelik

Gebeliğinizin kaçıncı haftasındasınız?

Günün Yazıları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber