Genital estetik ile sürekli tekrarlayan enfeksiyonlara son!

Vajinal bölgesinde deformasyon ya da genişleme şikayetiyle uzman hekime başvuran kadınların geliş sebeplerinin altında cinsel hayatlarının eskisi gibi olmaması sorunu yatmaktadır. Vajinal bölgedeki deformasyondan dolayı vajenin dış ortama açık olması sonucu kişiler daha sık enfeksiyona yakalanabilir, idrar torbasının sarkmasıyla idrar kaçırabilir, yine bağırsakların vajene fıtıklaşması ile kabızlık şikayetleri artabilir. Bu sorunların çözümü için başvurulan yöntem ise Mamacita estetiğidir.

Mamacita estetiği; dış genital organlardan iç genital organlara kadar kişinin istek ve ihtiyaçları doğrultusunda yapılan cerrahi işlemlerdir. Dış genital organın görünümden rahatsız olan, cinsel ilişki sırasında ağrı yaşayan ve idrar kaçırma gibi sağlık sorunlarını yaşayan kadınlar sıklıkla genital estetik yöntemine başvurmaktadır.

Genital bozukluklar nedeniyle gelişen enfeksiyonlar nelerdir?

Genital bölge, kadınların estetik açıdan sıklıkla endişe duyduğu, özgüven eksikliği yaratan alanlardan biridir. Genital bölge uygulamalarından sonra kişilerin daha rahat bir cinsel yaşam sürmesi sağlandığı gibi aynı zamanda fonksiyonel olarak rahatsızlık veren idrar kaçırma, kabızlık ve sık sık vajinal enfeksiyonları da engelleyebilmektedir. Kadınlar sağlıklarının yanı sıra ihtiyaç duydukları bu müdahaleden sonra karşı cinsle olan ilişkilerinde de kendilerini daha güvende ve mutlu hissederler.

Ayrıca genital bölgede bulunan labium adı verilen dudakların büyük ya da asimetrik olması genital bölge hijyeninin sağlanmasında, cinsel ilişki sırasında veya günlük yaşantıda güçlük çıkarabilir. Bu konuda deneyimli ve uzman hekim kontrolünde gerçekleştirilecek işlemlerde sağlık sorunları çözüm bulurken kişi estetik açıdan da istediği görünüme kavuşacaktır.

Genital bozukluklar psikolojik problemlere de neden oluyor!

Zaman içerisinde kadın vücudunda meydana gelen çeşitli değişiklikler ile birlikte doğuştan gelen deformasyonlar nedeniyle kadınlar psikolojik olarak olumsuz etkilenebilir. Estetik açıdan kötü görünen genital bölge kadınlarda özgüven ve yetersizlik hissine yol açabilir. Kadınların istek ve ihtiyaçları doğrultusunda gerçekleştirilen Mamacita estetiği sonuçları genellikle yüz güldürücüdür. Hem yaşanan sağlık sorunları giderilir hem de kadınların özgüveni artar. Cinsel ilişki sırasında yaşanan tatminsizlik duygusu ortadan kalkar. İlişki sırasında ağrı ve zorluk hissi yaşanmayacağı için alınan zevk daha fazla olur. Bununla birlikle mayo, bikini, tayt gibi dar kıyafetlerde daha hoş bir görünüm sağlanır.

Kadın Sağlığı & Doğum, Estetik Jinekoloji Uzmanı Op. Dr. Burcu Kardaş Arslan

www.instagram.com/dr.burcukardasarslan/?hl=tr

https://www.drburcukardasarslan.com/