Kilo almak ve vermek vücudun her yerinde deformitelere sebep olabilir

Genital bölgeyi oluşturan 5 bölge vardır. Bu bölümlerde yaşanan deformasyonlar istenmeyen görünümlere yol açabilirler. Görünüm haricinde cinsel ilişkide güvensizlik, yetersizlik ve tatminsizliğe de sebep olmaktadır. Kişilerin ihtiyaçlarına göre genital bölgeye yapılabilecek işlemler ise şu şekildedir;

Labioplasti

Genital dudakların zamanla sarkması durumunda yapılan bir işlemdir. Özellikle dar mayo ve bikini giyildiğinde hoş olmayan bir görünüme ve cinsel ilişki sırasında ağrıya neden olabilir. Kolay uygulanabilen bir cerrahi işlem ile uzun dudaklara şekil vermek ve daha dolgun bir görünüm elde etmek mümkündür.

Vajinoplasti

Vajinoplasti, vajinal estetik olarak da bilinir. Genellikle cerrahi yöntemlerle veya lazerlerle yapılmaktadır. Vajinanın doğum veya genetik faktörlerle genişlemesi bu yöntemlerle daraltılabilmektedir. Ameliyat sonrası cinsel ilişkinin rahatlığı ve kişilerin özgüveni olumlu yönde ilerleyecektir.

Doğum sonrası oluşan yırtılma izlerinin onarılması

Vajinal doğum esnasında bebeğin daha rahat çıkabilmesi için kesiler yapılabilir. Bu kesiler iyi onarılmadığı zaman genital bölgede kötü görünüme yol açabilir. Lokal anestezi kullanılarak bu kesi izleri düzeltilebilir. Bu işlem sonrası kadınlar cinsel ilişki esnasında kendilerini daha özgüvenli hissederler.

Genital estetiğin bilinmeyen faydaları

Genital estetik işlemlerinde doğru hekim ve doğru işlem tercih edilirse sonuç yüz güldürücü olur. Kişilerin operasyon sonrası günlük hayata hızlıca dönebilmesi bu konuda önemlidir. İlerleyen teknoloji yöntemleri sayesinde en az acı hissi ile hastalık istedikleri sonuca ulaşabilirler. Yapılan genital estetik işlemlerinden sonra; kadınların özgüveni artıyor, kendilerini daha iyi hissettiklerini ifade ediyorlar. Cinsel ilişki esnasında yaşanan ağrı ve acı hisleri azalıyor. Spor kıyafetler ya da bikini giyindiklerinde ise daha hoş bir görünüme kavuşuyorlar.

 

Kadın Sağlığı & Doğum, Estetik Jinekoloji Uzmanı Op. Dr. Burcu Kardaş Arslan

www.instagram.com/dr.burcukardasarslan/?hl=tr

https://www.drburcukardasarslan.com/