Sıkı cildin şifresi üzüm çekirdeğinde!

Cildiniz için üzüm çekirdeği yağını ihmal etmeyin. Bütün kremlerinize katabilir, bu doğal yağı yüzünüze sürerek de kullanabilirsiniz. Östrojendekine benzer yapıtaşlarını içerdiğinden hücre yeniler, cilt iyileştirici etkisiyle yüz güldürür. Sarkmış derinin bağ dokusunun güçlenmesine yardımcı olur. İçindeki vitaminler, mikro ve makro elementler sarkma sürecini geciktirir.

İlk üzüm 3 bin yıl önce Mısırlılar tarafından yetiştirildi. Bugüne kadar pek çok çeşidi üretildi. Sağlık için sofraların baştacı oldu. Ama cilde sağlanan büyük faydası onun en değerli kısmı olan kalbinde, yani çekirdeğinde gizli. Bu yağ hemen hemen tüm cilt tipleri için güzellik ve gençlik kaynağı haline geldi. En büyük artısı hem yağı yağlı hem de kuru cilt tipleri için uygun olması.

Gençlik hormonu bu çekirdekte

Genç cildin ömrünü üzetmek için mutlaka kullanın üzüm cekirdeği yağını. Yaşınız ilerlediyse eğer en fazla yarar elde edeceğiniz yağ budur. Çünkü "Gençlik Hormonu" olan östrojenden çoğu kadın menapozdan sonra mahrum kalıyor. Emsalsizliğini nedeniyle üzüm çekirdeği bu eksiği giderir. Hücreleri onarır, canlılık sağlar

-Geceleri yatmadan önce krem sürer gibi yüzünüze üzüm çekirdeği yağı sürüp uyuyun. Düzenli kullanımda cildin nasıl değiştiğini göreceksiniz

-Sıcak suda ıslatılmış küçük bez parçaları (tülbent) üzerinde üzüm çekirdeği yağı damlatın ve bu bezle gece makyajınızı temizleyin. (pamuk da olabilir)Temizlemek için 5-6 damla üzüm yağı yeterli olur.

Germe zamanı

Üzüm yağını biberiye yağı ile karıştırıp sürerseniz yüz germede yardımcı olur. 4-5 damla üzüm yağı ile 4-5 damla biberiye yağını iyice karıştırın. Karışımı yüzünüze sürün ve yarım saat dinlenin. maskeler yağlı olduğu için yüzdeku yağ kalıntısı herkesi rahatsız eder. Bunun için sabun yerine bir yıkama jeli kullanın.

Üzüm yağı saç bakımı için de çok işe yarar. Kullanımı şöyle: Saç yıkamadan önce 10-15 dakika hafifçe saç köklerina yağı sürün ve ovalayın. Yarım saat sonra yıkayın.

İnsanoğlu, "bebek ten"i ile doğuyor ama bakımsızlık sonuçta o mükemmelliği geriye çeviriyor. Bitkisel güzellik reçetelerini hayata geçirdiğinizde o pürüzsüzlüğe yakın bir kaliteyi yakalayabilirsiniz

İlacınız besininiz, besininiz ilacınız olsin.

Herbalist Tarkan Güveloğlu

www.abtdogalurunler.com

info@abtdogalurunler.com

0 216 414 97 16