Kadın orgazmı ve erkek orgazmı arasında fark var

Kadın orgazmı ve erkek orgazmı arasında fark var evet. Dilerseniz önce erkekle kadın arasındaki orgazm farkını belirtelim, bu kafamızdaki tabloyu daha belirgin hale getirecektir.

Erkek, arka arkaya minik orgazmları andıran, doruk noktaları yaşar ve bunların sonuncusunda alınan zevki yeterli bulduğunda boşalır. Zamanlamayı doğru yapabilmeleri ve metabolizmalarının da buna bir itirazının olmaması, boşalma sorununun olmadığını gösterir. 

Kadının orgazmı ise cinsel ilişkinin en doruk noktasına çıkıldıktan sonra rahim ve vajinanın ritmik olarak kasılması ve o kasılmanın vücudu sarsması, tatlı ünlemler yaratması ve akabinde yaşanan ani ve keyifli rahatlama hissidir. Tarifi imkansız hallerden biridir kadın için, vücut ısısının hızlı değiştiği ve hayal kurmaya çok fazla meyledilen ilginç bir deneyim. Sanki o anda Bob Ross, basit renklerle bir dere akıtır, bir dağın ardından güneş doğurur küçük ve şaşırtıcı darbelerle. Her şey bir anda olmuş gibi sarsıcı ama uzun zamandır hazırlanıyormuş gibi kusursuz görünür.

Ortak nokta: Doruğa ulaşmak

Erkek ve kadının orgazmlarındaki ortak nokta dikkatinizi çekmiş olmalı; ‘doruk noktasına çıkmak’. Orgazm, kadında da erkekte de o noktaya varıldığında gerçekleşen histir. His dediğimize bakmayın, aslında son derece dişe dokunur, fark edilir bir şey hem beden hem ruh için. Ortak noktanın hazda doruk olduğunu söylediğimize göre, henüz doruğa ulaşmamış haz da var diyebiliriz. Yani zevk veren, tatmin eden, mutlu hissettiren ve seviyesi partnere, ten uyumuna, ambiyansa, ruh haline göre değişen cinsel haz.

Orgazm, bir cinsel birleşmeyi zirvede bırakmaktır sizin anlayacağınız. Ancak daha mütevazı sevişmeleri ve birleşmeleri de haz vermemekle suçlayamayız. Onlardan da belli ölçüde zevk alınır ve bu zevki pratikle, her defasında artırabiliriz. Üzerinde çalışabilir, geliştirebilir ve hatta çeşitlendirebiliriz.

Orgazm amacına fazla takılan ve onu ilişkinin olmazsa olmazı kabul eden kadın ve erkeklerin yer yer çok mutsuz olduklarını, konsantrasyon ve istek kaybı yaşayabildiklerini ve meselenin özünden ayrılma riskiyle fark etmeden tanıştıklarını da eklemiş olalım. Orgazm, erkeklerin kadınlara nazaran daha fazla yaşadıkları bir duygu. Bu nedenle kadınlara da yaşatılması için erkeklere sık sık telkinlerde ve önerilerde bulunuyoruz ancak kadınlardan da bu konuda talepkar olmalarını istiyoruz. Orgazm, olmazsa olmaz bir şey değil. Ancak olursa şahane olur.

Özetlemek gerekirse, orgazmla sonuçlanmayan sevişmeler de kayda değerdir. Fakat bunun gevşekliğine kapılmamalı ve orgazm amacına şuursuzca kapılıp sevişmede gerekli olan konsantrasyonu da yitirmemeliyiz. Her zaman söylerim; bizim toplumumuzun ortası yok. Siyah ve beyaz güzel de griyi de görmek lazım.

Kadınlara bu konuda bir de uzman önerisi; orgazm olmanızı kolaylaştırabileceğine inandığınız her şeyi sevişmenize taşıyın, bu konuda talepkar ve cüretkar olun. Deneyimleriniz yanınıza kar kalacak ve orgazm olmanız birkaçıncı denemeyi bulsa dahi geçiş sürecindeki zevkiniz sizi ziyadesiyle mutlu edecektir. İlla orgazma ulaşmayın ama orgazmı illa ki tadın. Bu sizin en doğal hakkınız.

Erkeğin seksten sonra başa dönmesi birkaç saat alırken neden kadın için beş dakika yetiyor?

Çok basit, cevap: kadın fizyolojisi. Ah biz kadınlar, ne de talihsiz görünüyoruz değil mi? Zaten şanslıysak zar zor ulaştırıldığımız orgazm, bizdeki etkisini kısa tutup erkek bedeninde adeta keyif çatıyor. Şaka bir yana, böyle düşünmeyin. Çünkü tamamen biyolojik, fizyolojik nedenlerle kadındaki kasılmanın ve boşalmanın etkileri yüksek dahi olsa kısa sürüyor. Erkekler, boşalmanın bitmesinin ardından kesilmeyen sürekli bir zevk yaşayabiliyorlar. Fakat bunda kadının ya da erkeğin başarı ve başarısızlık öyküsü olduğunu söyleyemeyiz.

Kadınların fizyolojik yapılarının getirdiği bu özellik, erkeklerin özenli ellerinde eritilebilir elbette. Şöyle ki; orgazm sonrası erkek yaşadığı keyfe kendini tek başına kaptırıp sigara yakıp kadını  yatağın bir köşesinde unutmak yerine, sarılmalı, konuşmalı ve dokunuşlarına devam etmeli, talep gelirse yeni bir haz yüklemek için gereken alıştırmaları da yapmalı. Bunu elle, dille ya da sözle dahi yapabilir. Erkeğin orgazmı, fizyolojik etkilerle tamamlanırken kadının orgazmı psikolojik etkilerle taçlanan cinstendir. Yani kadını 5 dakikada başa döndüren süreç, erkek sayesinde bir şölene dönüşebilir. Erkeğinden bu konuda hayır görmeyen ve beklemeyen kadınlara önerim ise; gerekirse kendilerine dokunarak ve en hoşlandıkları anları yeniden hayal ederek bu süreyi ruhlarında uzatmalarıdır. Ayrıca dirty talk denen ayıp konuşmaları da sevişme esnasında olduğu kadar sonrasında ten tene değerken de öneriyoruz. Bunun en önemli nedenlerinden biri, kadının hazzı unutmasını ve hemen normale dönmesini önleyerek keyfi uzatmak. Bir süre daha çıplak kalmak, birlikte duş almak da sevişmenin başka biçimlerde devam ettiğini hissettiren türden deneyimler. Neden olmasın?

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet