Mark Zuckerberg, moda devlerinin peşinde

Geçtiğimiz hafta Milano’ya yolculuk eden Zuckerberg, gözlük devi EssilorLuxottica’nın başkanı ve Luxottica Group’un kurucusu Leonardo Del Vecchio ile bir fotoğrafını yayınladı. Del Vecchio’nun Meta’nın akıllı gözlüklerle eşleştirmek için geliştirmekte olduğu bilekliğe dayalı bir cihazı test ettiği görsele Zuckerberg şu notu düştü: “Leonardo Del Vecchio ve EssilorLuxottica ekibiyle yeni akıllı gözlük planlarını görüşmek üzere Milano’ya dönmek güzel. Burada Leonardo, sonunda gözlüklerinizi ve diğer cihazlarınızı kontrol etmenizi sağlayacak nöral arayüzlü EMG bilekliğimizin bir prototipini kullanıyor”

Mark Zuckerberg, moda devlerinin peşinde


Zuckerberg şehirde yine özel isimlerle bir araya geldi. Yoox’un kurucusu ve Yoox Net-a-Porter’ın eski CEO’su Federico Marchetti, Zuckerberg ile fotoğrafını Instagram’da yayınladı. Fotoğrafta, Miuccia Prada ve Patrizio Bertelli’nin oğlu olan ve şirketi devralmaya hazırlanan Lorenzo Bertelli ile Yoox Net-a-Porter’ın şu anki CEO’su Geoffroy Lefebvre etiketlendi. Görseldeki diğer kişiler arasında OTB Group’un (Diesel, Maison Margiela, Marni, Viktor&Rolf) kurucusu Renzo Rosso da vardı.

Bu görüşmeler Meta’nın geleceği için önemli bir adım oldu. Yapılan açıklamada, Meta’nın tek bir şirket tarafından inşa edilmeyeceği ve İtalyan moda markalarının tasarımlarını satmak için sanal gerçeklik gibi yeni teknolojileri kullandığı belirtildi.

Mark Zuckerberg, moda devlerinin peşinde


Yaz gelmeden biraz daha güzellik
Bağdat Caddesi’nde Plastik, Rekonstruktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Mert Seçer tarafından açılan MYA Clinic, estetik ve güzellik konusunda son teknolojik gelişmeler ışığında hizmet veriyor. Suadiye’de yer alan klinik High Definition Liposuction’dan Paris Işıltısı’na tüm dünyanın en güncel estetik teknikleriyle güzelleşmeyi aklına koyanları buluşturuyor. Yaz öncesi daha güzel, genç ve sağlıklı görünmek isteyenler MYA Clinic’in kapısını çalabilir.